OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

X Niedziela zwykła  – 7.06.2026 r

 

  1. Wszystkim Ofiarodawcom Parafianom i Sympatykom naszego kościoła, którzy złożyli ofiarę na cele remontowo- budowlane składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy ofiarodawcy, który złożył ofiarę w wysokości 100 zł. Bóg zapłać.

 

  1. Pragniemy serdecznie podziękować panom: Romanowi Roszczak, Franciszkowi Sempołowiczowi, Piotrowi Matuszakowi, Tadeuszowi Karczewskiemu, Ireneuszowi Stiler ,Stanisławowi Urbańskiemu, Pawłowi Dawidowiczowi, Michałowi Nogalskiemu za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy panu Pawłowi Wojczyńskiemu  za nagłośnienie procesji. Za wszelką pomoc wszystkim składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

 

  1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie po Mszach św. wieczornych

  

  1. W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

 

  1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy pobudowanych przez poszczególne grupy formacyjne działające w naszej Parafii.

 

  1. W piątek Uroczystość Serca Pana Jezusa. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.30. W tym dniu nie ma postu.

 

  1. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w sobotę 13 czerwca od godz. 8.00

 

  1. Próba parafialnego chóru w poniedziałek w o godz.19.15 w salce.
  2. Próba parafialnej scholii w piątek po Mszy św. i procesji około godz. 19.30
  3. Spotkanie wspólnot parafialnych „Zjednoczeni w Duchu” odbędzie się 13 czerwca w ogrodach klasztornych od godz. 15.00

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Dziękczynienia jako wotum wdzięczności za niepodległość. W związku z tym zbieramy do puszek ofiary na świątynię Opatrzności Bożej. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
  2. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele remontowo budowlane.

 

  1. Spotkanie Pań z żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00

 

  1. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego

 

  OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy  – 31.05.2026 r

 

  1. Wszystkim Ofiarodawcom Parafianom i Sympatykom naszego kościoła, którzy złożyli ofiarę na cele remontowo- budowlane składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy ofiarodawcy, który złożył ofiarę w wysokości 100 zł. Bóg zapłać.
  2. Pragniemy serdecznie podziękować panom: Romanowi Roszczak, Franciszkowi Sempołowiczowi, Piotrowi Matuszakowi za pomoc w pracach przy plebanii i Ks. Wujka oraz dziękujemy panu Ryszardowi Zych i Emilowi Marosz. Za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
  3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie po Mszach św. wieczornych
  • W czwartek przeżywamy Uroczystość Bożego Ciała. W związku z tym procesja wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 11.00 do kościoła pw. Piotra i Pawła i przejdzie ulicami : Klasztorna , Jana Pawła II, Rynek , Wojska Polskiego i Cysterską. Mszę św. i Słowo Boże wygłosi ks. inf. prof. Bogdan Czyżewski. Prosimy jak najpiękniej udekorować nasze domy i mieszkania jako świadectwo naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego oraz jako dar wdzięczności za Opatrzność nad naszymi rodzinami. Po zakończeniu procesji Msza św. w kościele św. Piotra i Pawła. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30.
  • W oktawie Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
  • Próba sypania kwiatków w procesji Bożego Ciała i w oktawie we wtorek i w środę o godz. 17.00 przed kościołem. Szczególnie zapraszamy dziewczynki, które w tym roku przyjęły I Komunię św.
  • Kto chciałby ofiarować kwiaty do sypania w czasie procesji może je złożyć w kruchcie kościoła.
  • Prymas na piątek udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca . Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00
  • Próba parafialnego chóru w poniedziałek w o godz.19.15 w salce.
  • Próba parafialnej scholii w piątek w kościele po Mszy św. i procesji około godz. 19.30
  • Spotkanie wspólnot parafialnych „Zjednoczeni w Duchu” odbędzie się 13 czerwca w ogrodach klasztornych od godz. 15.00
  • Spotkanie Braci z Towarzystwa Św. Wojciecha dzisiaj o godz. 18.00.
  • W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Dziękczynienia jako wotum wdzięczności za niepodległość. W związku z tym zbieramy do puszek ofiary na świątynię Opatrzności Bożej. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
  • Zbiórka lektorów i ministrantów w środę o godz. 19.00 w kościele. Zapraszamy na zbiórkę także nowych chłopców, którzy chcieliby być ministrantami.
  • Z okazji 45 rocznicy święceń kapłańskich ks. Proboszcz serdecznie zaprasza na Mszę św. we wtorek o godz. 11.00. , którą koncelebrować będą kapłani z proboszcza rocznika, który został wyświecony 6 czerwca 1981 roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  • Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego