Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X Niedziela zwykła – 7.06.2026 r
- Wszystkim Ofiarodawcom Parafianom i Sympatykom naszego kościoła, którzy złożyli ofiarę na cele remontowo- budowlane składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy ofiarodawcy, który złożył ofiarę w wysokości 100 zł. Bóg zapłać.
- Pragniemy serdecznie podziękować panom: Romanowi Roszczak, Franciszkowi Sempołowiczowi, Piotrowi Matuszakowi, Tadeuszowi Karczewskiemu, Ireneuszowi Stiler ,Stanisławowi Urbańskiemu, Pawłowi Dawidowiczowi, Michałowi Nogalskiemu za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy panu Pawłowi Wojczyńskiemu za nagłośnienie procesji. Za wszelką pomoc wszystkim składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
- Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie po Mszach św. wieczornych
- W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
- W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy pobudowanych przez poszczególne grupy formacyjne działające w naszej Parafii.
- W piątek Uroczystość Serca Pana Jezusa. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.30. W tym dniu nie ma postu.
- Chorych z Komunią św. odwiedzimy w sobotę 13 czerwca od godz. 8.00
- Próba parafialnego chóru w poniedziałek w o godz.19.15 w salce.
- Próba parafialnej scholii w piątek po Mszy św. i procesji około godz. 19.30
- Spotkanie wspólnot parafialnych „Zjednoczeni w Duchu” odbędzie się 13 czerwca w ogrodach klasztornych od godz. 15.00
- Dzisiaj przeżywamy Dzień Dziękczynienia jako wotum wdzięczności za niepodległość. W związku z tym zbieramy do puszek ofiary na świątynię Opatrzności Bożej. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
- W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele remontowo budowlane.
- Spotkanie Pań z żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00
- Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Najświętszej Trójcy – 31.05.2026 r
- Wszystkim Ofiarodawcom Parafianom i Sympatykom naszego kościoła, którzy złożyli ofiarę na cele remontowo- budowlane składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy ofiarodawcy, który złożył ofiarę w wysokości 100 zł. Bóg zapłać.
- Pragniemy serdecznie podziękować panom: Romanowi Roszczak, Franciszkowi Sempołowiczowi, Piotrowi Matuszakowi za pomoc w pracach przy plebanii i Ks. Wujka oraz dziękujemy panu Ryszardowi Zych i Emilowi Marosz. Za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
- Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie po Mszach św. wieczornych
- W czwartek przeżywamy Uroczystość Bożego Ciała. W związku z tym procesja wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 11.00 do kościoła pw. Piotra i Pawła i przejdzie ulicami : Klasztorna , Jana Pawła II, Rynek , Wojska Polskiego i Cysterską. Mszę św. i Słowo Boże wygłosi ks. inf. prof. Bogdan Czyżewski. Prosimy jak najpiękniej udekorować nasze domy i mieszkania jako świadectwo naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego oraz jako dar wdzięczności za Opatrzność nad naszymi rodzinami. Po zakończeniu procesji Msza św. w kościele św. Piotra i Pawła. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30.
- W oktawie Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
- Próba sypania kwiatków w procesji Bożego Ciała i w oktawie we wtorek i w środę o godz. 17.00 przed kościołem. Szczególnie zapraszamy dziewczynki, które w tym roku przyjęły I Komunię św.
- Kto chciałby ofiarować kwiaty do sypania w czasie procesji może je złożyć w kruchcie kościoła.
- Prymas na piątek udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
- W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca . Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00
- Próba parafialnego chóru w poniedziałek w o godz.19.15 w salce.
- Próba parafialnej scholii w piątek w kościele po Mszy św. i procesji około godz. 19.30
- Spotkanie wspólnot parafialnych „Zjednoczeni w Duchu” odbędzie się 13 czerwca w ogrodach klasztornych od godz. 15.00
- Spotkanie Braci z Towarzystwa Św. Wojciecha dzisiaj o godz. 18.00.
- W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Dziękczynienia jako wotum wdzięczności za niepodległość. W związku z tym zbieramy do puszek ofiary na świątynię Opatrzności Bożej. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
- Zbiórka lektorów i ministrantów w środę o godz. 19.00 w kościele. Zapraszamy na zbiórkę także nowych chłopców, którzy chcieliby być ministrantami.
- Z okazji 45 rocznicy święceń kapłańskich ks. Proboszcz serdecznie zaprasza na Mszę św. we wtorek o godz. 11.00. , którą koncelebrować będą kapłani z proboszcza rocznika, który został wyświecony 6 czerwca 1981 roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
- Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego
